KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14188024

nr 1418 8024

Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige

Blandteknik / collage, "Storstadsskjortan". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 72x49 cm

Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 september 2021
kl 20:56:53

Thomas Prytz

Läs mer om Thomas Prytz